Animasyonlar

Paylaşım

Evrim hipotezini açmaza sürükleyen YÜRÜYEN PROTEİN KİNESİN!

Mikrotüpler (köprüye benzeyen yol) üzerinde bu proteinler kendilerinden yüzlerce kat ağırlığı uslu uslu görevlendirildikleri yoldan, teslim bölgesine taşıyor. Hiç bir uyumsuzluk yok, işçiler arasında anlaşmazlık yok, çarpışma yok, birbirlerinin işlerini engelleme yok, müthiş bir işbirliği var, yeni işe girenlere yapacağı işi anlatan ustaları yok. Yaratıldıkları andan itibaren biz ölene kadar, durmaksızın, yorulmaksızın hareket ediyorlar. Bu proteini keşfeden Dr. Ron Vale:

Mikro alemde muhteşem bir yaratılış biz farkında değilken devam ediyor” diyor.

BAKTERİ KAMÇISI EVRİME DELİL OLAMAYACAK KADAR KOMPLEKSTİR…

Bakteri kamçısı, bazı bakteriler tarafından sıvı bir ortamda hareket edebilmek için kullanılır. Bu organik motor, hücre içinde ATP molekülleri halinde saklı tutulan hazır enerjiyi kullanmaz. Bunun yerine kendine özel bir enerji kaynağı vardır: Bakteri, zarından gelen bir asit akışından aldığı enerjiyi kullanır. Kamçıyı oluşturan yaklaşık 240 ayrı protein vardır. Bilim adamları kamçıyı oluşturan bu proteinlerin, motoru kapatıp açacak sinyalleri gönderdiklerini, atom boyutunda harekete imkan sağlayan mafsallar oluşturduklarını belirlemişlerdir.

Sadece bakteri kamçısının bu kompleks yapısı dahi evrim teorisini çökertmek için yeterlidir. Çünkü kamçı hiçbir şekilde basite indirgenemeyecek bir yapıdadır. Kamçıyı oluşturan moleküler parçaların tek bir tanesi bile olmasa, ya da kusurlu olsa, kamçı çalışmaz ve dolayısıyla bakteriye hiçbir faydası olmaz. Bakteri kamçısının ilk var olduğu andan itibaren eksiksiz olarak işlemesi gerekmektedir. Bu gerçek karşısında evrim teorisinin “kademe kademe gelişim” iddiasının anlamsızlığı, bir kez daha açıkça ortaya çıkmaktadır.